A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Színház, Bábjáték

54 program


14+

100 perc szünet nélkül
Bemutató: 2026.02.20

Bábjáték Fekete István regénye nyomán

Ajánlott életkor: 4+

Képzelj el egy napot, amikor minden kisállat egyszerre kotkodál, brekeg, hápog, toporog, vitatkozik, segít – és persze elázik!

Egy különleges vendégről mesélek nektek. Egy fiúról, aki királyfi volt. Vagy valami olyasmi.

5+

A három népmese középpontjában „bolondos” történetek állnak, mint például a Benedek Elek gyűjtésében megtalálható Bolond Istók.

Vajon hány búzaszem kell a boldogsághoz? A Kiskakasnak és a Gazdaasszonynak csak egy kevés jut minden napra, mégis vidáman élnek. Egy nap azonban a Kiskakas pénzt talál a szemétdombon.

Anya, csak még egy mesét… anya, még éhes vagyok… anya, laknak emberek az űrben… de miért? Ismerős? Nem is olyan egyszerű ez az elalvás esténként, annyi kérdés és annyi izgalmas történet foglalkoztatja a gyerekeket, pont mikor már aludni kellene.

Akik már nem leszünk sosem sajnos elfogyott
13 Esemény

16+
Bemutató: 2025. november 8.
Bábtechnika: tárgyjáték

Történetünk elején egy istenfélő király templomot építtetett, de hiányzik belőle valami. Valami vagy valaki, aki csak az igaznak, a segítőnek, a lelkiismeretében tisztának szólal meg.

Egyszer volt, hol...
NEM VOLT.

Peer Gynt sajnos elfogyott
13 Esemény

16+
Bemutató: 2025.03.08
Bábtechnika: óriásbáb, bunraku, maszk

Az előadás Lackfi János 2014-ben, azonos címmel megjelent verseskötete alapján készült. Vidám, verses, dalos játékot kínálunk gyermekeknek és felnőtteknek.

Bámulatos Balabán, a hiú király felteszi lányainak a kérdést: mennyire szeretik őt? A két idősebb lány vége nincs hízelkedésbe kezd – a legkisebb lány válasza azonban egyszerű: úgy szereti édesapját, mint az emberek a sót. Ez az egyszerű válasz azonban vérig sérti a királyt: haragjában elűzi birodalmából legkisebb gyermekét, aki beáll segédszakácsnak a szomszéd király udvarába…

„Hűha! Egy hatalmas doboz! Arrébb tudom tolni? Mi lehet benne? Bele kellene nézni! De jó hangja van! És milyen az íze? Hol lehet kinyitni? Beleférek? Hú, ez tele van!”

-vásári bábrevü-
korhatáros magyar népmesék

18+
90 perc szünet nélkül
Bemutató: 2025. május 10.
Bábtechnika: kesztyűsbáb, árnyjáték, maszk

Előadás hossza: 50 perc, egy részben
Kategória: 4 éves kortól

A Bemutató ideje: 2011. október 23.

Évszakok babaszínház sajnos elfogyott
13 Esemény

A legkisebbek is találkoznak már az időjárással, bármennyire is próbáljuk védeni őket. A nap, a szél, az eső, a vihar, a felhők, szivárvány mind gyönyörű alkotóelemei az életünknek. Az évszakokat nem csak megnevezni érdemes, hanem érezni, tapintani, látni, színekben, formákban és hallani, szinte zenél a természet.

Hogy a két madárleső manónak összesen hány puha-pihe-csipogós-röpülős fiókája van, s hogy azok milyen fülbemászó csiviteléssel, trillázással, csipogással röpködnek, megtudhatják, ha megnézik a legkisebbeknek szóló előadásunkat.

Wekerlei Zsebszínház - Boribon cicája sajnos elfogyott
13 Esemény

Boribon és Annipanni egy éhes cicát találnak a hazafelé úton. Nagy az öröm, amikor kiderül: kiscica Boribonnal marad. De vajon mi legyen a neve?

Egyszer, nagyon régen, az Andrássy út közelében, volt egy
kerekerdő. Annak a közepén egy domb, mellette egy almafa, amellett egy
kislány - piheni a tegnapi hosszú és vicces, fárasztó és hangos, végeláthatatlan
és picit sem unalmas játékok fáradalmait.

Fanka, a szeleburdi fiatalasszony, ha valamit a fejébe vesz, nem gondol a következményekre, nem pillant körül, mielőtt cselekszik. Tűzön-vízen keresztül megpróbálja véghezvinni, amit egyszer eltervezett. Mikor azonban akaratosságának egy madárfészek esik áldozatul, egy csapásra megváltozik az élete. Hosszú és keserves utat kell bejárnia ahhoz, hogy megértse más fájdalmát, és helyrehozza, amit elrontott. De útja végén boldogabb és teljesebb élet várja nem csak őt, hanem a családját, sőt az egész falut is.

A fenevad megzabolázása Benedek Elek: Kilenc című meséje alapján írta Khaled-Abdo Szaida.
Kivagy János nem tudja kordában tartani féktelen éhségét és erejét. Nem sokkal születése után, apja lemond róla, és a király udvarában nevelkedik.

10+
Bemutató: 2025. október 11.
Bábtechnika: maszk, óriásbáb, pálcás báb

A legkisebb boszorkány díszelőadás a 6SZÍN-ben, Lázár Ervin születésének 90. évfordulója alkalmából



6+
55 perc szünet nélkül
Bemutató: 2024.08.31.

Első színházi élmény a Délibáb Társulat előadásában 3 éven aluliaknak
Előadásunkban Szutyejev három közkedvelt meséjét fűztük össze egy történetté a legkisebbek számára.

16 éven felülieknek ajánljuk

A Vaskakas Bábszínház legújabb apróknak szóló (0-4 év) előadásában ritmusra kopogva épül szekér, faház, tűzhely, s még egy lovacskát is megpatkolnak.

Gyertek, kalapáljatok velük!

6+
45 perc szünet nélkül

Hamupipőke sajnos elfogyott
13 Esemény

6 éves kortól
120 perc 1 szünettel
Bemutató: 2024.09.20

Az előadásban az izgő-mozgó test kerül a fókuszba. Az absztrakt és játékos koreográfia a kúszás, mászás, mozgásfejlődési szakaszokra, testünk felfedezésére épül. Szabadon mozgó karokkal és lábakkal, két egymásba gubancolódó testtel fedezzük fel egy katicabogár életét. A katicabogár lábakat növeszt, fürgén mozgatja azokat, szárnyait először óvatosan, majd egyre bátrabban nyitogatja. Mikor a pöttyöket is megkapja, útnak indulhat megismerni a világot.


Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató