A Giselle a 19. századi romantikus balett stílusteremtő remekműve, népszerűsége a mai napig töretlen, címszerepe minden balerina álma. Az 1841-ben bemutatott darab Adolphe Adam muzsikájával hódította meg a világot. A produkció valódi kuriózum - a Győri Balett előadásában e misztikus, egyszerre gyönyörű és borzongató történet ezúttal Lajkó Félix zenéjével kel új életre.A bemutató a Bartók Tavasz keretében, a Fonó Budai Zeneházzal közös programként, a Müpa szervezésében valósult meg.
19.00 moldvai tánctanítás: Molnár Előd, Tuboly Zsófi
20.00 moldvai táncház, muzsikál a Tázló együttes
Szünetben: daltanulás Enyedi Ágnessel
Kalandos táncszínjáték Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényének ihletésére
Catherine Gaudet francia-kanadai koreográfus, aki közel 20 éve van a pályán, 2019-ben alapította meg saját társulatát, 2022-ben pedig elnyerte a Grand Prix de la danse de Montréal díjat. Abszolút lefegyverző koreográfiai nyelvet beszél: darabjainak őszinte, nyers fizikalitása lehetővé teszi, hogy mélyen belelássunk egy ember pszichéjébe és lelkébe.
Apák és fiak - Duna Művészegyüttes
Táncelőadás Nagy Albert gyűjtései nyomán
60 perc, egy felvonás, néptánc
A produkció egy olyan kortárs táncszínházi mű, amelynek alapvető célja egy speciális hangvételű, valamint stílus jegyeket hordozó, mély gyökerekből táplálkozó zenének a dramatizálása és táncszínházi eszközökkel történő vizuális megjelenítése, illetve színpadra állítása.
60 perc, 12+, egy felvonás
„Táncolok míg élek, mert tánc nélkül nincs élet.” (M.Graham)
A Willany Leó előadásoknál az a koncepció, hogy nincs koncepció. Különböző műfajokból érkező előadók találkoznak a Trafó stúdiójában azzal a céllal, hogy egy olyan előadást hozzanak létre amiről még ők sem tudnak semmit. Minden szerdán 21:30-tól várunk Titeket a Trafó stúdiójában!
Ezúttal a sok kötetet számláló Lengemesék sorozatból az egyik legérdekesebbet állítottuk színpadra, mely cselekvő szereplővé teszi fiatal közönségünket. Ők szövik majd ugyanis a mese fonalát..
A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!
A Hagyományok Háza állandó táncház-sorozatának a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 21 óra és hajnal 2 között.
Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!
Előadás arról a 23.000 gyerekről és a velük dolgozókról, akik mindentől távol, a társadalom szeme elől elzárva élnek. Akiknek nem jár ugyanaz, mint neked vagy nekem. Akikről elfeledkezett a „nagy családbarát” Magyarország.
A Shared Values alkotói folyamata a kíváncsiság, kapcsolódás és együttlét fogalmai köré szerveződött – beleértve a minket körülvevő ellentmondásokat és kihívásokat is. A különböző fizikális és performatív feladatokkal dolgozó hosszú vezetett improvizációkon keresztül, az előadók által létrehozott nyersanyagok olyan formába lettek strukturálva, amely megkísérli megőrizni az egész folyamat szabadságát..
A Generáció Táncműhely 2019-ben alakult, s három különböző formációval folytatja mindennapi tevékenységét. A társulat legújabb, egész estét betöltő műsorában Madách Imre: Az ember tragédiájának tizenegyedik színét vette alapul.
Csiki Gergely és a Göncöl Néptáncegyüttes közreműködésével. A táncház elején tánctanítás, a végén szabadtánc zárja az estét.
A műsor ideje alatt Nyitrai Tamás és barátai kísérik a táncosokat.
A gazdag látványvilággal készülő műsorban a Nemzeti Színház ifjú művésze, Herczegh Péter kelti életre a költő alakját. A költőét, aki Zsuráfszky Zoltán szavaival „mindig egy üstökös, egy géniusz marad, aki a forradalmiságával, a lelkével, a verseivel utat mutat.”
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!