A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


A Budapest Symphony Orchestra tavaszi hangversenye

A Budapest Symphony Orchestra tavaszi hangversenye

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 2. vasárnap, 19:30

Tavaszi hangverseny

A Budapest Symphony Orchestra nemzetközi színtéren is elismert együttes, mely 1992-ben alakult legjobb hazai szimfonikus zenekarok tagjaiból. A zenekar számos filmzene felvételt, klasszikus- és popzenei albumot készített már, valamint rendszeres fellépője a hazai zenei életnek olyan helyszíneken, mint a Pesti Vigadó, a Zeneakadémia, a Müpa, vagy a BMC. Az együttest különleges muzikalitása és sokszínűsége teszi igazán egyedivé.  

A zenekar 2022-es évben induló koncertsorozatának következő állomása ez a koncert. Az est folyamán a valaha élt legjobb komponisták ­­közül Ludwig van Beethoven, Jean Sibelius és Antonin Dvorak művei csendülnek majd fel, mellettük pedig kortárs kanadai, francia és amerikai szerzők darabjai kapnak helyet a programban.

Az est karmestere az olasz-amerikai – jelenleg Bécsben élő - Anthony ARMORE.

Műsor:

Ludwig van BEETHOVEN – Fidelio - Nyitány, Op. 72

Franck DANSAERT – Három tanulmány zenekarra

Jean SIBELIUS – En saga, Op. 9

Gerald W. BRADEN – Vitorláshajók

---Szünet---

Antonin DVORAK – Szláv tánc No. 4 Op. 46

John ROBERTSON – 5. szimfónia

 A Budapesti Szimfonikus Zenekar koncertje előtt, 17:45-től Historic walk tour in English címmel Épülettörténeti sétát tartunk angol nyelven. Ha mindkét programra jegyet vásárol, akkor a vásárlás teljes összegéből 10% kedvezményt biztosítunk.

Szervező: Budapest Symphony Orchestra, Blue Danube Musikimpresario

 

                        

Ajánlatunk


A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.

Janikovszky – lánykori nevén Kucses – Éva tizenkét és tizennyolc éves kora között, 1938-tól 1944-ig vezette a naplóját. Negyedik naplófüzetének borítóján ceruzával írva ez áll: „Kizárólag az utókor számára.”

Ajánló


A hétfői „Cathedral Organ Concerts” az egyetlen hangversenysorozat a Szent István Bazilikában, amelyen a Bazilika világhírű műemlék Angster-orgonáját hallhatják a…

A Madách Színház bemutatja Disney és Cameron Mackintosh: MARY POPPINS című musicaljét P. L. Travers történetei és Walt Disney filmje…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató