A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


A Pannon Filharmonikusok koncertje

A Pannon Filharmonikusok koncertje

Orbán György a stílusok keveredését nem tartja az ördögtől valónak. IV. szerenádjában "megszólal a korai Stravinsky, aztán Sosztakovics, bizonyos dzsesszelemek, majd a filmzeneszerző Nino Rota, és még Tom és Jerry is", írja egy kritikusa.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. május 17. szombat, 19:30

A szerző szándéka "tisztelgés Bartók és Mahler előtt a pentatónia szellemében", s tegyük hozzá: bevált eszközökkel, a már járt utat el nem hagyva.

Konzervatív zeneszerző Dohnányi Ernő is, aki fiatalon Brahms nyomában indult el, és ettől a stílustól soha nem távolodott el annyira, mint kortársa, Bartók. Opus 12-es műve lényegét tekintve egybekomponált, háromtételes csellóverseny, és már a címadás is Schumannt idézi. A darab hangulata közel áll az utóbbi szerző és Dvořák csellóversenyéhez.

A cselló főszerepet kap a Don Quixote című szimfonikus költeményben is, Richard Strauss ezzel a hangszerrel személyesíti meg a hóbortos lovagot. Kalandjait könnyedén nyomon követhetjük, a zene érzékletesen festi le a hadseregnek gondolt juhnyájjal, a varázslónak nézett bencés szerzetesekkel, vagy éppen az óriásnak vizionált szélmalmokkal folytatott csatározásait.

A Dél-Dunántúl kulturális életének egyik legmeghatározóbb szereplője a Pannon Filharmonikusok együttese, amely az év elején Európa legrangosabb koncerttermeiben aratott sikert, és állandó szereplője a budapesti zenei életnek is, ezúttal a cívisváros közönségét készül meghódítani, Bogányi Tibor, az együttes vezető karmestere vezényletével, és a rendkívül fiatal, ám kiemelkedő tehetségű muzsikus, Gabriel Schwabe közreműködésével.

Műsor:

Orbán Gy.: 4. szerenád
Dohnányi E.: Koncertdarab gordonkára és zenekarra
R. Strauss: Don Quixote - fantasztikus változatok egy lovagi témára, op. 35

Közreműködik:
Gabriel Schwabe - gordonka
Pannon Filharmonikusok

Ajánlatunk


Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Ajánló


Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

(esőnap: június 5.) Sztárvendég: Balázs János Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és Bácsy-Schwartz Zoltán hegedűművész

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató