A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Dalszerelőműhely // Billie Eilish // Fazekas Gergely
4

Dalszerelőműhely // Billie Eilish // Fazekas Gergely

A Dalszerelőműhely 2021 őszén kezdte működését az ISON-ban. Eddig Billie Eilish, Janelle Monáe, Eminem, Adele, Shawn Mendes, Harry Styles, Dua Lipa, a Carson Coma, Krúbi, Taylor Swift, Måneskin, SZA, Olivia Rodrigo, Ariana Grande és Pogány Induló egy-egy dalát vizsgáltuk. A cél az, hogy megértsük, mi történik a zene „belsejében”: mit csinál egy-egy dalban a kardántengely, a karburátor és a gyújtógyertya,…  több

Aktuális előadások



Billie Eilish: bad guy

 

Billie Eilish első albumának emblematikus dalában, a „bad guy”-ban benne van minden, ami az Eilish-univerzumot annyira vonzóvá teszi. Minimális zenei eszköztár, mély basszusok, különös effektek, nagy dinamikai kontrasztok és jó adag zenei irónia. Nem véletlen, hogy éppen ez a dal kapta 2020-ban a legjobb popszámnak járó Grammy-díjat. Nemcsak a szövege izgalmas (miért jó rossznak lenni, és miért karakteresebbek az amerikai filmekben a főgonoszok, mint a főhősök?), hanem a zenéje és a hangzásvilága is. Pedig a dal három közhelyes akkordot használ, az énekszólamból szinte teljesen hiányzik a dallam, a refrénben pedig nincs ének. Az elemzés során arra is fény derül, hogy van-e Billie Eilish elbűvölő, „motyogó” éneklésének zenei előképe, és hogy az 1970-es évek ausztrál közlekedésmérnökeinek mi a köze a „bad guy” tempójához.

 

A műhelyvezető a Dalszerelőműhely negyedik évadában is Fazekas Gergely zenetörténész, a Zeneakadémia tanára. 

 

A Dalszerelőműhely 2021 őszén kezdte működését az ISON-ban. Eddig Billie Eilish, Janelle Monáe, Eminem, Adele, Shawn Mendes, Harry Styles, Dua Lipa, a Carson Coma, Krúbi, Taylor Swift, Måneskin, SZA, Olivia Rodrigo, Ariana Grande és Pogány Induló egy-egy dalát vizsgáltuk. A cél az, hogy megértsük, mi történik a zene „belsejében”: mit csinál egy-egy dalban a kardántengely, a karburátor és a gyújtógyertya, vagyis olyan kérdésekre keressük a választ, hogy miként kapcsolódik egymáshoz szöveg és zene, mitől lesz izgalmas (vagy éppen kevésbé izgalmas) egy dallam, hogyan áll össze a hangzás és a harmóniavilág. A foglalkozásokon való részvételnek nem feltétele a zenei előképzettség, két nyitott fülön kívül más segédeszközre nem lesz szükség.

Ajánló


Ritkán hallható szvit, klasszikus versenymű, Bach előtti tisztelgés és egy szimfonikus életmű záróköve. Ezt kínálja az északi levegőt árasztó, helyenként…

A Szent István Király Zeneiskola Szimfonikus Zenekarát Záborszky József 1968- ban alapította azzal a céllal, hogy az akkori I. István…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató