A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


DALVERSEK - A Magyar Költészet napja alkalmából

DALVERSEK - A Magyar Költészet napja alkalmából

Szerkesztő-rendező: Seres Tamás

Előadják: Ember Márk, Törőcsik Franciska, Wunderlich József

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 9. szerda, 18:00

A DalVersek egy igazi öröm-est a Magyar Költészet Napja alkalmából. Az előadók a legfrissebb dal-fordításokból és dalszövegekből szavalnak és válogatnak a több száz magyar vicces, ünnepi és magasztos dalvers közül. A Seres Tamás által rendezett előadáson a művészek dalokat verselnek, néha verseket dalolnak. Ezek között pedig rengeteg ismert alkotás is felcsendül... A forma egyszerű, de a szövegek pontosan szerkesztett és rendezett formában kerülnek Vendégeink elé; mintegy gondolati ívet vezetve a különböző szerzők között. Ehhez párhuzamosítva csendül fel néhány szerzői kompozíció a színészek saját repertoárjából, esetleg az általuk feldolgozott illeszkedő dalból, vagy megzenésített versből.

Előadás hossza – szünet nélkül – kb. 80 perc.

Ajánlatunk


A Lili bárónő a magyar operettirodalom egyik legkedveltebb gyöngyszeme, romantikával, humorral és fülbemászó dallamokkal. A történet középpontjában a büszke arisztokrata hölgy, Lili és a jóképű, de elszegényedett gróf, Illésházy szerelme áll. A gróf álruhában próbálja meghódítani a bárónő szívét, miközben a félreértések egyre újabb bonyodalmakat szülnek. A klasszikus operett minden eleme megtalálható benne: szerelem, intrika, álruhák és nagy kibékülések, nem beszélve az emlékezetes slágerekkel, mint a „Cigaretta-keringő” vagy a „Tündérkirálynő”. A Lili bárónő igazi, szívet melengető színházi élmény, amely generációkat köt össze. Könnyed, elegáns és szórakoztató – egy valódi operettcsemege.

A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Ajánló


Csehov nem volt még harmincéves, amikor megírta az Erdőszellem című színdarabját. (Magyarországon A manó címen játszották korábban.)

Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató