
Görög mesék - a Gödöllő Táncszínház előadása
MŰVÉSZETEK HÁZA GÖDÖLLŐ
Színházterem
Esemény kezdése: 2023. június 10. (szombat) 14.00 és 19.00.
55 perc, szünet nélkül
MŰVÉSZETEK HÁZA GÖDÖLLŐ
Színházterem
Esemény kezdése: 2023. június 10. (szombat) 14.00 és 19.00.
55 perc, szünet nélkül
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: június 10. szombat, 19:00
Görög mesék A görög mitológiák alapját képezik az ókori hellének mindennapi szokásainak, szertartásainak, értékrendjüknek, világnézetüknek. Évszádokon keresztül nem volt szükség a papírra vetésükre, hiszen akkoriban a mindennapi műveltség része volt ismerni őket. Ezek a mesék ősiségüktől fogva mindig aktuálisak lesznek. Olyan mintákra ismerhetünk rá bennük, amik nap mint nap a mi sorsunkban is megjelennek. A “Görög mesék” című előadás számos rövid történetet mutat be a tánc nyelvén ebből az óriási örökségből. A táncművészet eszköztárában rejlő lehetőségek a történetekben rejlő erényeket, bűnöket, jellemeket, tanulságokat új látószögből világítják meg. A düh, a gőg, a hiúság, a szerelem, az őrlődés, a vágy, a kiszolgáltatottság, a megértés, a kegyelem mutatkozik meg az előadásban és engedi, hogy a néző magára ismerjen az ősi karakterek között valamelyikre. Reméljük az előadás végén a nézőink úgy lépnek ki a színházból, hogy kaptak valamit amit senki nem vehet el tőlük.
Közreműködnek a Gödöllő Táncszínház táncosai
Koreográfia: Tibold Eszter és Szabó Áron
Művészeti vezetők: Kézér Gabriella és Vajda Gyöngyvér
A Művészetek Háza Gödöllő Nonprofit Közhasznú Kft. tulajdonosa és fenntartója Gödöllő Város Önkormányzata.
A programot/előadást a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatja.
Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.
A 0-3 éves korú kisgyerekeknek ajánlott interaktív programon zenekarunk művészei számukra kedves, örömteli művekkel készülnek. A sorozat megálmodója és műsorvezetője – Székely Edit fuvolaművész, zenepedagógus, aki gyermekdalokkal, ölbeli játékokkal színesíti a foglalkozást.
Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.
Marius Petipa / Alekszandr Gorszkij / Kaszjan Golejzovszkij / Michael Messerer / Ludwig Minkus DON QUIJOTE Balett három felvonásban
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!