A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Győri Balett: Abigél
2

Győri Balett: Abigél

1970-ben jelent meg Szabó Magda ikonikus ifjúsági regénye az Abigél. A kalandos lányregény és a második világháború eseményének és az egyén életére gyakorolt hatásának fúziója, mely megjelenése óta töretlen sikernek örvend.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. március 3. kedd, 19:00

Abigél
Szabó Magda regénye nyomán

Asszisztens: Szalai Judit

Jelmezfelelős : Nagyné Vass Katalin

Fény: Vargha Tamás

Zeneszerző: Szemenyei János

Zenei munkatárs: Deák Gábor

Szcenikus: Katavics Lajos

Dramaturg: Csepi Alexandra

Koreográfus: Szőllősi Kriszta

A belső monológokra építő, drámai fordulatokban gazdag történet Gináról, az elkényeztetett pesti lányról szól, akit apja 1943-ban minden magyarázat nélkül a Matula zárt internátusába zár, elszakítva ezzel a külvilágtól. Gina először nem tud beilleszkedni a szigorú szabályokat elé állító intézménybe, még lánytársai is kiközösítik. Egy meghiúsult szökési kísérlet után, apja elmondja a lánynak, hogy tábornokként az ellenállás vezetője így ellenségeitől óvja lányát azzal, hogy a Matulába záratta. A kamaszból ezen a ponton felnőtt lesz és társaival is kibékül. Azonban ezután is rengeteg fordulat következik be a történetben. Fő motívuma és rejtélye a kertben álló szobor, Abigél, akihez a lányok kéréseket juttatnak el. A szobor „mögött” azonban nem varázslat, hanem König tanár úr áll, akit a lányok lenéznek, ő azonban titkon mindenkin segít.

Ajánlatunk


éretlen komédia Ifj. Vidnyánszky Attila és Németh Nikolett szövege, valamint a társulat improvizációi alapján

A Kölcsönlakás egy vérbő brit vígjáték, tele félreértésekkel, titkolt afférokkal és őrült helyzetekkel.

Ajánló


A bájos, kedves, humoros, romantikus darab cselekménye egy vidéki kastélyban kezdődik, ahol Rózsika épp az ötödik házassági évfordulójukat készíti elő.

A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató