A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Joshua Bell, Alan Gilbert és az NDR Elbphilharmonie
3

Joshua Bell, Alan Gilbert és az NDR Elbphilharmonie

Műsor:
Csajkovszkij: D-dúr hegedűverseny, op. 35
Mahler: V. (cisz-moll) szimfónia

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 9. csütörtök, 19:30

Joshua Bell, Alan Gilbert és az
NDR Elbphilharmonie


Izgalmas tények: a zeneirodalom egyik legnépszerűbb hegedűversenyét Csajkovszkij eredetileg Auer Lipótnak szándékozott ajánlani, a magyar virtuóz azonban visszautasította a mű megszólaltatását. Mahler életművének legnépszerűbb tétele, az V. szimfónia Adagiettója pedig valójában szerelmes „dal szöveg nélkül” későbbi feleségének, Alma Schindlernek. A versenymű és a szimfónia ezen az estén Európa egyik nagy múltú zenekara előadásában, világklasszis karmester vezényletével, korunk egyik legünnepeltebb hegedűművészének szólójával hangzik fel.

Csajkovszkij 1878-ban írta a fináléjában népzenei hatásokról is árulkodó Hegedűversenyt, melyet a szentpétervári konzervatórium veszprémi születésű tanára, Auer helyett végül Adolf Brodszkij mutatott be 1881-ben, Bécsben. Mahler V. szimfóniája 1901 és 1902 nyarán keletkezett, a zeneszerző életének nagy fordulatokat hozó időszakában, súlyos betegség után, bontakozó szerelem idején, így nem csoda, ha az öttételes mű által kifejezett lelkiállapotok a gyásztól a vallomásos lírán át a mámoros életigenlésig vezetnek. Az NDR Elbphilharmonie korábban az Észak-német Rádió Szimfonikus Zenekara nevet viselte, s alapítása, 1945 óta Hamburgban működik. Jelenleg az Elbphilharmonie rezidens együttese: a pompás Elba-parti palota az együttes otthona. Karmesterük, az amerikai Alan Gilbert 2019 óta áll az együttes élén, korábban a New York-i Filharmonikusok zeneigazgatójaként szerzett világhírnevet. A szintén amerikai Joshua Bell a világ egyik legnagyszerűbb hegedűvirtuóza, akit szoros szálak fűznek zeneéletünkhöz. Fellépett több budapesti zenekarral, számos magyar muzsikus kamarapartnere volt, többek közt Kocsis Zoltánnal is adott szonátaestet.

Vezényel: Alan Gilbert

Közreműködők:
hegedű: Joshua Bell
NDR Elbphilharmonie

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

GYŐRI TÁNC- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZETI ÁLTALÁNOS ISKOLA, SZAKGIMNÁZIUM ÉS KOLLÉGIUM KONCERTVIZSGA 2024

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató