
Kaláka együttes- Adventi koncert
„Milyen fényes fönn a csillag, szívük közepébe villan.”
SZÓ - SZÍN - JÁTÉK
„Milyen fényes fönn a csillag, szívük közepébe villan.”
SZÓ - SZÍN - JÁTÉK
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. december 3. vasárnap, 17:30
Kaláka együttes
Adventi koncert
Az immár 54 éves Kaláka együttes különleges összeállítással készül az idei adventben. A kétszeres Kossuth-díjas együttes visszatérő vendége a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamaraszínpadának. Mostani műsoruk gerincét a klasszikus és mai költők karácsonyi verseinek, műfordításainak kincstárából válogatott (pl. Weöres Sándor, Kányádi Sándor, Nagy Gáspár, Christian Morgenstern) műveire írt Kaláka dalok alkotják. Bepillantást nyerhetünk magyar és más nemzetiségű népdalokba, hallhatjuk Bach egy klasszikus művének feldolgozását, és nem maradhat el a Csendes éj, Franz Xavier Gruber világhírű dala sem.
Közreműködik:
BECZE Gábor – ének, nagybőgő
GRYLLUS Dániel – ének, blockflőték, citera
RADVÁNYI Balázs – ének, 12 húros gitár, mandolin, kalimba, tambura
Zenészvendég: MAJOR Gábor – ének, gitár, kontra
Szervező: Pesti Vigadó Nonprofit Kft.
Alcím idézet: Nagy Gáspár
***
A SZÓ - SZÍN - JÁTÉK sorozat 2023. őszi évadának további előadásai:
2023. szeptember 24. 17:30 - Oláh János: Kenyérpusztítók
2023. november 12. 17:30 - Magda, a Szabó
2023. október 15. 17:30 - Háy János: Elem
Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.
Shirley MacLaine regénye alapján Színpadra alkalmazta: Schell Judit Schell Judit zenés önálló estje
Különös játékot talál ki egy baráti társaság: bárkinek megszólal a telefonja, képes vagy szöveges üzenetet kap, együtt hallgatják, olvassák, nézik… A hétköznapi estén váratlan titkok pattannak föl, évtizedes szövetségek kapcsai kezdenek kilazulni… Pedig eddig úgy gondolták, jól ismerik egymást – ám lassanként elszabadul a pokol...
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…
Nevetős-sírós, léleksimogató történet, rengeteg humorral és küzdelemmel az újrakezdésért.