A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


LISZT, GRIEG, R. STRAUSS - LAWRENCE FOSTER Kocsis/2
2

LISZT, GRIEG, R. STRAUSS - LAWRENCE FOSTER Kocsis/2

Az évad egyik kiemelkedő eseményének ígérkezik a nemzetközi karmestertársadalom szenior korosztályát képviselő, világhírű amerikai maestro, Lawrence Foster vendégszereplése. A román szülőktől származó muzsikus már többször vezényelte a Nemzeti Filharmonikus Zenekart, és valamennyi látogatása alkalmával lelkes sikert aratott.

Aktuális előadások



LISZT, GRIEG, R. STRAUSS – LAWRENCE FOSTER  

 

LISZT Ferenc: Orpheusz – szimfonikus költemény, S. 98 

Edvard GRIEG: a-moll zongoraverseny, op. 16 

***

Richard STRAUSS: Ein Heldenleben (Hősi élet) – szimfonikus költemény, op. 40  

 

Balog József zongora

Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Vezényel: Lawrence Foster

Az évad egyik kiemelkedő eseményének ígérkezik a nemzetközi karmestertársadalom szenior korosztályát képviselő, világhírű amerikai maestro, Lawrence Foster vendégszereplése. A román szülőktől származó muzsikus már többször vezényelte a Nemzeti Filharmonikus Zenekart, és valamennyi látogatása alkalmával lelkes sikert aratott. Szinte „hazatér” tehát az együtteshez, ez alkalommal három romantikus remekművet dirigálva. Liszt békés-idilli Orpheusza és Richard Strauss heroizmust öniróniával váltogató, nagyszabású Hősi élete a szimfonikus költemény fejlődésének két stációját mutatja be, a kettő között pedig a 19. század egyik legnépszerűbb zongoraversenyét, Grieg szenvedélyes a-moll koncertjét szólaltatja meg Balog József, az egyik legsokoldalúbb hazai pianista.

 

Akadnak művészek – karmesterek és szólisták egyaránt – akikkel a Nemzeti Filharmonikus zenekar az utóbbi évek során kivételesen gyümölcsöző kapcsolatot épített ki. A közönség újra és újra nagy szeretettel fogadta e muzsikusok fellépéseit, és az együttes is örömmel várja visszatérésüket. Ilyen kitüntetett jelentőségű együttműködés alakult ki a zenekar és Lawrence Foster között. Bár az amerikai karmester 1941-ben Los Angelesben látta meg a napvilágot, szülei román emigránsok voltak, így nem csoda, hogy munkássága során többször is tanúságot tett a régió zenéje iránti érdeklődéséről, magyar és román zenét (többek közt Bartók, Kodály, Ligeti, Enescu műveit) is szívesen vezényelve.

Ajánló


Vannak dallamok és szövegek, amik az ember lelkéhez szólnak... Mennyire más élmény, ha mindezt Vaksötétben hallgatjuk? Ahol a látvány nem…

A három hangversenyből álló Lukács bérlet csupa felfedezés. Mindenekelőtt két fiatal karmester nevét jegyezhetjük meg, hiszen a középgenerációt képviselő Héja…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató