A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Play Strindberg 3

Play Strindberg 3

Dürrenmatt műve egy házasság tragédiájának komédiája a kicsinyes érdekek és a megmagyarázhatatlan és feloldhatatlan összetartozás ambivalenciájának megmutatásával.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. március 18. péntek, 19:00

Szerző: FRIEDRICH DÜRRENMATT
Műfaj: halál(i) játék
Fordító: Bereczky Erzsébet

August Strindberg a XIX. század második felében élt svéd író, aki viharos élete során sokat utazott, főleg irodalmi műveket írt, de fotós, festő, kémikus is próbált lenni. Többször megnősült, de házasságai rendre tönkrementek: mindannyiszor beleszeretett egy eszményképbe, amit a nőről kialakított, aztán ez a kép hamar szertefoszlott.

A Haláltánc című drámája a házasságon belül kialakult pokol szemléletes és hátborzongató leírása. Ez a darab ihlette meg a kortárs drámaírót, a svájci Dürrenmattot, aki szinte kizárólag Strindberg mondataiból építkezve kesernyés, ironikus, de mindvégig rendkívül szórakoztató színpadi játékot szerkesztett Play Strindberg! (Játsszunk Strindberget! címmel).

A szerző örököseinek engedélyét a Diogenes Verlag AG és a Hofra Kft. közvetítette.

 

Ajánlatunk


Többnemzetiségű együttes, dalaikat 25 nyelven adják elő. Az amerikai Thomas Lauderdale zongoraművész alapította 1994-ben azzal a céllal, hogy egyesítse a klasszikus-, dzsessz-, latin és popzenei műfajokat, egyedi hangzást teremtve. Debütáló kislemezük, a „Sympathique (Je ne veux pas travailler)” 1997-ben jelent meg, és azonnal bombasiker lett.

Egy estére az MVM Dome-ba költözik az olasz zene aranykora! A nagyszabású, látványos show keretében a legendás San Remo-i Fesztivál csillagainak slágerei idézik meg azt a különleges világot, ahonnan évtizedek óta örökzöld slágerek és ikonok indultak el a világhírnév felé.

Calle Málaga marokkói-francia-spanyol-német-belga romantikus dráma, 116 perc, 2026 eredeti nyelven, magyar felirattal

Ajánló


A VILÁG ELSŐSZÁMÚ UTAZÓ ŰR KIÁLLÍTÁSA ÉRKEZIK AMERIKÁBÓL BUDAPESTRE! ETELE PLAZA – 2026.03.06. FIGYELEM CSAK 3 HÓNAPIG!

2025-ös első 101 HANG koncert sikere után 2026-ban ismét színpadra lép Magyarországon a több mint 100 zenészt felvonultató produkció.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató