A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Titkok kertje – kisbuszos túra a Fiumei úti sírkertben
7

Titkok kertje – kisbuszos túra a Fiumei úti sírkertben

A Fiumei úti sírkert több mint temető: Magyarország egyik legnagyobb szoborparkja, 56 hektáros, arborétumnak is beillő zöldfelületén 10 fajta fát számláló fasoraival és 110 különböző madárfajjal.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. október 28. szombat, 11:00

A Fiumei úti sírkert több mint temető: Magyarország egyik legnagyobb szoborparkja, 56 hektáros, arborétumnak is beillő zöldfelületén 10 fajta fát számláló fasoraival és 110 különböző madárfajjal. Az 1849-ben Pest köztemetőjeként megnyílt Fiumei úti sírkert az egyetlen temető, amely teljes egészében nemzeti emlékhely, a modernkori Magyarország szabadtéri történelemkönyve, ahol a dualizmus, a nemzetépítés, a kommunizmus, az 1848-49-es és az 1956-os forradalom és szabadságharc, valamint a demokratikus többpártrendszer lenyomataival is találkozhatunk. A magyar kultúra nagyjai közül először a Szózat megzenésítőjét, Egressy Bénit temették el itt 1851-ben, a Szózat költőjének, Vörösmarty Mihálynak a koporsóját pedig már tömegek kísérték ide 1855-ben. Gróf Batthyány Lajos, Deák Ferenc és Kossuth Lajos mauzóleumai nemzeti kultuszhellyé avatták a sírkertet, ahol a lenyűgöző Apponyi-hintó is emlékeztet a nemzet nagy halottainak kijáró végtisztességre. Más nagyjaink között itt nyugszik Munkácsy Mihály, Ady Endre, Móricz Zsigmond, Csontváry Kosztka Tivadar, József Attila, Blaha Lujza, Jászai Mari, Jancsó Miklós, Kertész Imre és Makk Károly, így a sírkert a magyar kultúra megkerülhetetlen „zarándokhelye” is. A 45-50 perces buszos túrák azért különlegesek, mert lehetővé teszik a sírkert egész területének bemutatását, és olyan személyekről, síremlékekről, érdekességekről is hallhatnak a résztvevők, amikről a nagy távolságok miatt egy hagyományos séta keretében nincs lehetőség.

Szeretettel várunk mindenkit a Nemzeti Emlékhely felfedezésére, a kisbuszos túráinkra családi jegy is váltható, egy felnőtt minimum két, maximum öt gyermek kíséretében, vagy két felnőtt és minimum két, maximum öt gyermekkel. Családi jegy vásárlása esetén a jegyek árából 40% kedvezményt biztosítunk.

Ajánlatunk


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

2025. június 26., csütörtök 20:00 (esőnap: június 27.) 2025. június 28., szombat 20:00 (esőnap: június 29.) Műsoridő: 150 perc (1 szünettel)

A Szente Vajk vezette újonnan alakult Erkel Színház beköszönő koncertsorozata, ahol először az ország három állomására visszük el azt, amivel szeptembertől Budapesten várunk téged!

Ajánló


Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, K. 527 vezényel és rendezi: Fischer Iván

Győri Balett: A halál és a lányka beavató táncszínházi előadás Dr. Farkas Levente Andrással Koreográfus: Szőllősi Krisztina

Giuseppe Verdi DON CARLOS Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató