A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái
A Játékszínben elkezdődtek az Életrevalók próbái...
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szalonjában
Boba festőművész tárlata a Madách Színház Tolnay Szal...

Program


Trió Passacaglia: Rajk Judit, Kéringer László és Zétényi Tamás - Itt és most

Trió Passacaglia: Rajk Judit, Kéringer László és Zétényi Tamás - Itt és most

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 10. péntek, 19:00

Passacaglia della vita
Összeállítás a kora középkor, Machaut, Perotinus, Frescobaldi, Purcell, Händel, Bartók, Ligeti, Kurtág és mások műveiből
SZÜNET
Tornyai Péter: Passacaglia della morte (ősbemutató)

Trió Passacaglia: Rajk Judit, Kéringer László (ének), Zétényi Tamás (cselló)

A két ismert énekes, Rajk Judit és Kéringer László, valamint a csellista Zétényi Tamás különleges triója épp tíz éve játszik együtt. Az énekhangok szokatlan hangszíne és a velük éneklő cselló magányos egyszólamúsága egyedülálló hangzást ígér. A két részből álló műsor valójában egy hatalmas, megkomponált – az együttes nevére is utaló – passacaglia, vagyis séta, a kora középkortól a barokkon át napjainkig. A koncert ötletét egy 17. századi olasz szerző – egyes feltételezések szerint Stefano Landi – Jób könyvének két sorát idéző, Homo fugit velut umbra / Az ember árnyékként menekül című gyűjteménye adta, melynek alcíme: Passacalli della Vita. De ebből a bizonyos Jób-idézetből kihallani az emblematikus kurtági „virág az ember, csak virág”-ot is: „Az ember, mint a virág, kinyílik és elhervad, eltűnik, mint az árnyék, és nincsen tartós maradása...” (Jób 14:1-2) A koncert első felében egymásba komponált, többségében passacaglia-formában írt vagy azt felidéző, sajátos átiratban megszólaló zeneművekkel az élet, míg a második részben (Tornyai Péter segítségével, aki Dixit című műve után erre az estére egy újabb opust komponált az együttes számára) a halál útján sétálunk át.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Dreamworks Animation mozifilmje és William Steig könyve alapján 2025. augusztus 1., péntek 20:00 (esőnap: augusztus 3.) 2025. augusztus 2., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 4.)

A világ egyik leghíresebb Grimm-meséjéből készült táncjáték a budapesti ősbemutató óta nemcsak itthon, hanem külföldön is hatalmas népszerűségre tett szert, az elmúlt 20 évben három kontinenst meghódítva bejárta a világot.

Az előadás hossza: 1 óra 20 perc szünet nélkül Nyelv:eredeti Felirat: magyar, angol

Ajánló


Molnár Ferenc világhírű regénye alapmű az emberi társadalom természetéről, a hősiesség, az árulás, az esendőség és a hazaszeretet fogalmáról.

Varázslatos, szenvedélyes éjszaka – a Vámpírok bálja lenyűgöző látványvilággal, felejthetetlen dallamokkal rabul ejt és örök élményt nyújt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





impresszum - kapcsolat | Adatvédelmi tájékoztató