
Baráth Emőke és a Magyar Állami Operaház Zenekara
Hangverseny két részben, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal
Szimfonikus ABBA a Győri Filharmonikus Zenekarral
10 nap nyaralás a zene miniverzumában: 36 koncert, különleges helyszínen 35 világhírű szólistával, 100 egyetemista és 150 alapfokú és középiskolai diák részvételével várja közönségét a Fesztivál Akadémia!
„Világi dalok szólóénekesekre és kórusokra, hangszerkísérettel és mágikus képekkel” – így álmodta meg Carl Orff szcenikus kantátáját, a zenetörténet egyik legismertebb és legnépszerűbb művét.
A Zeneakadémia lélegzetelállító tereibe a 19. századelő schuberti világot felidézve, meghitt szalonhangulatot varázsolunk. Goethe-felolvasásokkal, kerekasztal beszélgetésekkel teszik teljessé színészek és zenészek az egész napos koncert-medáliákat.
HANGJEGY MŰVÉSZETI FESZTIVÁL
Concertino: Haydn, Mozart, Mendelssohn, R. Strauss
A 150 éve született Kacsóh Pongrác daljátéka
Közreműködők:
Sárik Péter: zongora
Fonay Tibor: bőgő
Gálfi Attila: dob
Közkívánatra!
Sztravinszkij: A katona története, Ascher Tamás rendezésében, Molnár Piroska, Ifj.Vidnyánszky Attila, Bezerédi Zoltán és Kelemen Hanna színészekkel - 10 teltházas országos FAB turné után ismét a Zeneakadémián!
A 18. századtól kezdve egy hangverseny fontos társadalmi esemény is volt. Mindenki számon tartotta, hogy ki jelent meg, mennyire hosszan tapsolt az uralkodó, és hányszor kellett tételt ismételni az ováció miatt. Ezek a hangversenyek, ,,akadémiák” 5-6 órán át is tartottak, nagyon vegyes műsor-összeállítással.
Zárónapunk: “VIVA LA GITANE”, a cigány kultúra ünnepe.
Pastorale családi előadás-sorozat a Szent István Filharmonikusok és a Magyar Művészeti Akadémia közös rendezésében.
Szerkesztő-műsorvezető: Solymosi Tari Emőke
Bartók zenéje a mi zenénk. Az elmúlt években csodálatos élményeink voltak, amikor játszottuk a kvartetteket. Az őrségi panzió-tulajdonos földbirtokos családapa eképp fogalmazott: koncert után éjjel azon gondolkodtam, mire való ez a zene: “segít kiegyenesedni újra, ha már egyszer meggörbültünk”.
Egy dal, amely szavak nélkül a legkifejezőbb. Egy zongoraverseny, amely visszahozta szerzőjét a mély depresszióból. Egy szimfónia, amely végleg feledtet egy megsemmisítő kudarcot. Rachmaninov művei keletkezésük történetét tekintve is izgalmasak, a korabeli kritikusok szerint szentimentálisak és nosztalgikusak, mi mégis azért szeretjük hallgatni őket, mert gyönyörűek!
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
A huszonöt éves Haydn legelső szimfóniája, a tizennégy éves Mozart egyik szimfóniazsengéje és a tizenkét éves Mendelssohn első vonósszimfóniája is hallható a BFZ Concertino sorozatának júniusi hangversenyén, bizonyítva, hogy a klasszikus zene igenis lehet fiatalos.
A zárókoncerten az együttes összegzi az elmúlt 5 évet, ami alatt 18 koncerten több mint 60 művet, köztük számos ősbemutatót játszottak.
Teljes képtelenség, anakronizmus, sznobéria, fokozhatatlan unalom, merő időpocsékolás. Ki a fene jár manapság komolyzenei koncertre? Koncertterembe? Jó reggelt, már a lóvasút helyett is railjet jár, és a vizet se kútból merjük! Frakkos emberek belibegnek az antikolt kulisszák közé, mintha még mindig 1827-et írnánk; háromszáz éves menüetteket meg értelmetlen kakofóniát játszanak, miközben a nénik zörgetik a cukros papírokat, meg köhögnek, mint egy egész szanatórium, és még fizessek is ezért? Na, meg a
karmester! Úgy tesz mindenki, mintha valami fontosat csinálna, mikor csak egy darab fát lenget a levegőben, és majd leesik a dobogóról az erőlködéstől. Röhej az egész. Mi ebben a jó? Most komolyan?
Folytatódik az Egri & Pertis Zongoraduó Áthallások című, a társművészetek kölcsönhatását bemutató koncertsorozata. A téma ezúttal az opera lesz, egy olyan műfaj, amely már önmagában is áthallás: a szöveg, a zene, a díszletek és a színpadi játék egymást inspiráló ötvözete.
A műsoron svéd impresszionista/poszt-impersszionista zeneszerzők (Alfvén, Peterson-Berger, Frumerie, Nystroem, Rangström) művei lesznek hallhatóak ének-hárfán, kiegészülve néhány francia hegedű-hárfa duóval (Saint-Saëns, Andrés).
Balázs János Kossuth-díjas zongoraművész 2002-ben, tizenhárom évesen felvételt nyert a Zeneakadémia különleges tehetségek számára létrehozott osztályába; az egyetem befejezéséig hat nemzetközi zongoraversenyen aratott győzelmet.
Liszt, Bartók, cimbalom, zongora és pantomim az Európai Hidakon.
Haydn és Mozart életműve kiapadhatatlan, így újabb szimfóniák és versenyművek kerülhetnek terítékre a BFZ sorozatában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!